Pokój

Jeden z najstarszych polskich teatrów ulicznych. Działa nieprzerwanie od 1983 roku. Gra na ulicach i w przestrzeniach zamkniętych. Na jego język teatralny składają się ruch, obraz, plastyka, rytm, muzyka. Ogromną wagę twórcy teatru przykładają do starannie skomponowanych obrazów, ruchu wewnątrz tych obrazów i wreszcie do ich montażu, tak żeby tworzyły poezję właściwą tylko teatrowi. Równie ważny jest sposób zagospodarowywania przestrzeni: relacje między aktorami, elementami scenograficznymi a widownią, linie ruchu. W montażu istotny jest rytm, akordy, echa.

Undefined

Silence Encombrant

Surowa rzeczywistość i czysta wrażliwość – to cały sekret grupy Kumulus. Kumulus proponują teatr polityczny, który czerpie inspiracje z aktualnych wydarzeń. Zachęcają publiczność do refleksji na temat współczesnego świata poprzez różne formy inscenizacji, które odzwierciedlają stopniowy upadek nowoczesnego, zabłąkanego społeczeństwa. Ich produkcje takie jak The Squames, The Homeless, Everything is OK oraz Lease for Sale są pokazywane w przestrzeni publicznej, by skonfrontować widzów z ich własną codzienną rzeczywistością.

Undefined

The Last Bastion

Ostatni bastion starego teatru – przedstawienie w stylu bufonady, które niknie powoli pod naciskiem współczesnej, awangardowej sztuki konceptualnej. Występują w nim tradycyjni mieszkańcy domku z kart, Pulcinella i Pierrot, Aktorka i Aktor – Komedianci. Jak przystało na prawdziwą bufonadę, przedstawienie jest pełne zaskakujących tricków i mitycznych postaci, jak. np. Minotaur, który symbolizuje irracjonalność teatru. Przedstawienie zgłębia problem wewnętrznej agresji i fikcyjnych granic wytyczanych przez ludzi, ukazuje też odwieczny związek między widownią a aktorami.

Undefined

Komedianci

Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. Opowiada historię grupy ulicznych artystów, którzy od dawna nie mieli możliwości prezentowania swych umiejętności. Podróżują jedynie z miejca na miejsce wozem, w którym mieszkają. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się widzowie, zaczyna się spektakl. Spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z ich osobistymi relacjami tworząc zaskakujące sytuacje.

Undefined

Cztery bajki z Królestwa Lailonii

Cztery trójmiejskie teatry oraz grupa muzyczna Remont Pomp, postanowiły razem podjąć się wspólnego projektu w ramach inicjatywy Grupy IM+ działającej na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Zobaczymy cztery spektakle tych teatrów, które łączyć będzie twórczość prof. Leszka Kołakowskiego. Inspirowani 13 bajkami z królestwa Lailonii dla dużych i małych, pokażemy:

Undefined

Wandering Orquestra

Grupa improwizuje z uwzględnieniem architektury przestrzeni. Chce nie tylko zadziwiać publiczność, która przychodzi, by zobaczyć przedstawienie, ale i osoby spotkane przypadkowo. Ulica staje się sceną i to, co się na niej dzieje, zostaje wykorzystane do stworzenia scen wizualnych, jednocześnie szalonych i poetyckich.

Niezwykła orkiestra w dziwacznym pojeździe przewozi swoje wiekowe instrumenty, pięciu ekstrawaganckich muzyków ma zagrać wspaniały koncert... Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie powinni grać, gdzie mają jechać, ani z kim rozmawiać...

Undefined

Franek Szpilka Calineczka

Franek Szpilka to przedstawienie marionetkowe opowiadające historię małego chłopca, który mieszka wraz ze swoją mamą w mieście Gdańsku. Pewnego wieczoru, młoda, smutna dziewczyna spotyka w parku czarodzieja, który podaje jej zaczarowany pakunek. Kiedy dziewczyna wraca do domu, okazuje się że dziwny prezent to wyjątkowo mały chłopiec. Chłopiec zostaje w domu i wszyscy się z nim zaprzyjaźniają. Chociaż przez kilka lat nie urósł ani centymetra nikomu to nie przeszkadza. Chłopiec ma jeszcze inną przypadłość: Potrafi rozmawiać ze zwierzętami.

Undefined

The Stockholm Syndrome

Unikatowe połączenie teatru, cyrku i sztuki ulicznej oraz zręcznej prezentacji sztuk ogniowych i pirotechniki zapewnia oszałamiające doznania wizualne publiczności składającej się nawet z kilku tysięcy osób. Widzowie w każdym wieku są rozbawieni, a czasem zdezorientowani na skutek bliskiej interakcji z aktorami, mrożących krew w żyłach wyczynów kaskaderskich oraz całkowitego braku zdrowego rozsądku! Dziesięciolecia doświadczenia w tańcu, teatrze oraz nowoczesnej sztuki cyrkowej sprawiają, że grupa przenosi sztukę ogniową na wyższy poziom.

Undefined

Pandora

Spektakl „Pandora”, powstał na kanwie dramatu "Wariat i Zakonnica" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Sztuka nie jest wierną ilustracją dramatu Witkiewicza, choćby dlatego, iż używa środków charakterystycznych dla teatru ruchu. Jest współczesną wizją człowieka uwięzionego i uwikłanego w słabości ludzkiej natury. Mityczna puszka Pandory jest zatem nie tylko symbolem niedoli ludzkiej, ale pełni tutaj rolę mikrokosmosu, w którym przyszło nam żyć.

Undefined

Pages

Subscribe to RSS - 2016