"Kim Jest Ten Człowiek We Krwi"

What blooded man is that

Można by się dziwić, że Teatr Biuro Podróży jest tak częstym gościem FETY! Jest on jednak wyjątkowy a ich spektakle są zbudowane z najszlachetniejszego materiału! Biuro Podróży jest teatrem pięknych obrazów i świetnego aktorstwa, ale jest także dalekie od tego co kojarzy nam się z tradycyjnym teatrem ulicy - nie bawi widza ale komentuje rzeczywistość.

Szekspirowski "Makbet" to tylko pretekst, prawdziwą inspiracją dla tego spektaklu nie jest literatura lecz życie. Grozny, Czeczenia, Irak - żądny krwi demon "Lady Makbet" ciągle zbiera swoje żniwo.

Ten wyrazisty, klarowny i mądry spektakl jest odpowiedzią na wydarzenia w dzisiejszym świecie. Codziennie przyglądamy się tragicznym wydarzeniom i nauczyliśmy się z tym żyć. Jest przykładem tego jak sztuka może ożywiać na nowo naszą zbyt łatwo przytłumioną wrażliwość - przedstawienie poważne, czasem niepokojące.

One of the most interesting alternative theatres in Poland as it reacts to the most present issues. "What blooded man is that" Grozny, Chechnia, Iraq - as contemporary reality shows, life and literature have sometimes more in common that we wish they did!
sobota, Lipiec 16, 2005 - 01:00
a

0 osób

Chcę zobaczyć