Waterlitz

Générik Vapeur to muzyczna, uliczna grupa teatralna powstała w 1983 r., dla której miasto stanowi naturalną scenerię dla działań artystycznych. Ich produkcje są próbą tworzenia sztuki z codziennych czynności oraz poszukiwaniem, aby nadać im sens.

 

Niezdefiniowany

Marionetarium Clowna Pinezki

Jubileuszowe przedstawienie z okazji 35-lecia Teatru Pinezka. Clown Pinezka wystąpi razem z plejadą marionetkowych gwiazd, które występowały w różnych spektaklach Teatru Pinezka przez 35 lat. Niestety pojawia się także zła Baba Jaga, która chce przerwać spektakl, ale Clown Pinezka i z nią sobie poradzi. Widowisko i świetna zabawa dla widzów w każdym wieku, bo przecież w każdym człowieku jest dziecko.

Niezdefiniowany

The Invasion

Na Ziemi rozbił się niezidentyfikowany pojazd latający; dziwaczne różowe stworzenia pojawiają się na ulicach... Czy będziecie uciekać i się chować? Zadzwonicie na policję? Użyjecie broni? Czy pójdziecie się bawić? Międzyplanetarna ekspedycja imigrantów z przestrzeni kosmicznej wylądowała na naszej planecie. Członkowie ekspedycji należą do różnych gatunków kosmitów, ale na skutek reakcji na atmosferę ziemską zyskali nowe ochronne ubarwienie po to, by ludzie nie brali ich zbyt poważnie.

Niezdefiniowany

Julek - PARA buch FRAZY w ruch

Mobilny Słup Ogłoszeniowy, a w nim scenka lalkowa ukazująca łobuzerskie dzieciństwo Tuwima Julka. Sceny aktorskie i lalkowe przeplatane są zabawą typograficzną. Przeobrażająca się scenografia to efekt kolażu twórczości artystów łódzkich wspieranych przez przyjaciół z całej Polski. 

Niezdefiniowany

Cykl

„Cykl” - spektakl multimedialny łączący instalacje przestrzenne, grę aktorską oraz animacje komputerowe. Odnosi się do regularności, powtarzalności elementów codzienności, natręctw, cykliczności marzeń sennych, które wpływają na naszą osobowość i sposób istnienia. Przedstawienie składa się z „cyklu” tych obrazów, które od zawsze śnimy wspólnie, wydobytych z podświadomości, symbolizujących ludzkie lęki, słabości i pragnienia.

 

„przecież życie jest snem / tylko snem / i ten kto żyje, śpi / i śni siebie, pokąd nie prześni siebie” Pedro Calderon de la Barca – „Życie snem”

Niezdefiniowany

De Paso

„De Paso” to przedstawienie na temat cyklu życia w języku klaunów. Jest pokazywane w zakresie 360?, całkowicie w okręgu, co ma przypominać świat, cykle, życie. „De Paso” to przedstawienie równocześnie zabawne i subtelne, poetyczne i pełne śmiechu. Przedstawienie zdobyło dwie nagrody cyrkowe dla klaunów w Katalonii — za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.

Niezdefiniowany

Les Squames

Istnienie 'squames' odkryto w latach 70-tych XX wieku. Żywią się warzywami, owocami, nasionami i korzeniami. Żyją razem w zorganizowanych stadach, a rodziny dzielą się na plemiona. Obecnie żyją w rezerwatach pod obserwacją wybitnych etnologów. Oto wyjaśnienie strażników, gdy próbują zaspokoić ciekawość przechodniów, którzy zadają całą masę pytań: „Co jedzą?” „Czy przetrwali jeszcze inni?” „Jak się rozmnażają?”

 

Czy to prawdziwe-udawane małpy, czy prawdziwi-udawani ludzie?

 

Niezdefiniowany

The Incredible Box

Ponad 150 lat od premiery „Niesamowite pudło” nadal jest wystawiane na scenie, lecz nie święci już takich triumfów jak kiedyś. Prawnuk założyciela wraz z dwoma ekscentrycznymi pomocnikami próbuje kontynuować chwalebną tradycję swego przodka i walczy o to, by reanimować przedstawienie. Ich orężem są kostiumy, scenografia oraz jak najlepsze intencje. Jednak czas jest nieubłagany; śpiewacy tracą głos, magicy refleks, aktorzy pamięć, a talentu artystycznego nie dziedziczy się ot tak. Czy jeśli bardzo się postarają, ocalą podupadającą fortunę?

Niezdefiniowany

Jak Gyom został starszym Panem

Teatr Razem powstał w 2005 roku na bazie współpracy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Gdańsku) z Integracyjnym Klubem Artystycznym "Winda". Od początku istnienia teatr tworzą wolontariusze i podopieczni programu "Starszy Brat - Starsza Siostra" realizowanego przy PSOUU. Celem tego projektu jest tworzenie sieci przyjaźni pomiędzy osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawną młodzieżą z gdańskich szkół średnich i uczelni.

Niezdefiniowany

Droogland

Poetycka tragikomedia z maskami i muzyką na żywo (dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia). Rolnik i jego żona (w połowie kobieta, w połowie kozioł) wiodą jałowe życie. Nic nie urośnie na polu obok ich domu. A chociaż w kalendarzu jest krzyżyk, który pokazuje, kiedy powinni się kochać, to nadal nie mają dzieci. Nie rozmawiają o swoim smutku, ale ich niezdarny sposób poruszania się zdradza skrywany ból i tęsknotę.

Niezdefiniowany

Strony

Subskrybuj RSS - 2015