Kijowski Teatr Eksperymentalny swoją energią i inwencją, żywo reaguje na otaczającą nas rzeczywistość, łącząc rytm naszych czasów z tymi, które już odeszły. Spotkania widza z ukraińskimi artystami są niebanalne i trwale wzbogacające. Ich spektakle charakteryzują się wartką akcją oraz wymieszaniem realności z imaginacją.

Hołubka to bardzo żywiołowy i kolorowy spektakl uliczny zawierający sceny komediowe i taneczne. Przedstawiona historia oparta jest na kozackiej legendzie o losach wyprawy kozaków po sól na Krym. Tytułowa Hołubka (hołubiec) jest znanym także w Polsce elementem szybkich tańców ludowych. Fabuła spektaklu została brawurowo opowiedziana przez znanego w Polsce reżysera i aktora teatru dramatycznego Anatolija Pietrova. Wzbogacił on elementy tradycyjne o mistrzowskie popisy na szczudłach aktorów jak i tancerzy.

Niezdefiniowany
Holubka, or Cossacks, devils, wenches and salt
Kiev Experimental Theatre reflects the philosophy of our times. Due to its more or less abstract, common and simplistic images, the artists transmit to the "simple viewer" the most complex concepts, problems and situations of today's life. "Holubka, or Cossacks, devils, wenches and salt" Hołubka means an extremely energetic and colourful street spectacle involving comedy and dance scenes. The story is based on a Cossack legend telling of the fate of Cossack expeditions to the Crimea for salt.
niedziela, Lipiec 17, 2005 - 18:00