Można by się dziwić, że Teatr Biuro Podróży jest tak częstym gościem FETY! Jest on jednak wyjątkowy a ich spektakle są zbudowane z najszlachetniejszego materiału! Biuro Podróży jest teatrem pięknych obrazów i świetnego aktorstwa, ale jest także dalekie od tego co kojarzy nam się z tradycyjnym teatrem ulicy - nie bawi widza ale komentuje rzeczywistość.

Szekspirowski "Makbet" to tylko pretekst, prawdziwą inspiracją dla tego spektaklu nie jest literatura lecz życie. Grozny, Czeczenia, Irak - żądny krwi demon "Lady Makbet" ciągle zbiera swoje żniwo.

Ten wyrazisty, klarowny i mądry spektakl jest odpowiedzią na wydarzenia w dzisiejszym świecie. Codziennie przyglądamy się tragicznym wydarzeniom i nauczyliśmy się z tym żyć. Jest przykładem tego jak sztuka może ożywiać na nowo naszą zbyt łatwo przytłumioną wrażliwość - przedstawienie poważne, czasem niepokojące.

Niezdefiniowany
What blooded man is that
One of the most interesting alternative theatres in Poland as it reacts to the most present issues. "What blooded man is that" Grozny, Chechnia, Iraq - as contemporary reality shows, life and literature have sometimes more in common that we wish they did!
sobota, Lipiec 16, 2005 - 01:00