"Babel" dotyczy, może najbardziej niezwykłego dzieła w historii architektury - wieży Babel. Biblijna budowla jest bowiem - wedle intencji twórców - metaforyczną figurą odwołującą się do odwiecznego tematu komunikacji międzyludzkiej. Aktorzy na oczach widza budują gigantyczną wieżę, konstrukcję po której poruszają się. Są to wyrwane motywy z życia różnych ludzi z zachowaniem nielinearnej narracji.

"Myślę że jest to metafora współczesnego człowieka. Dotyczy braku porozumienia i kontaktu. Ponieważ ludzie porozumiewają się między sobą z różnych płaszczyzn... nie tylko kulturowych, ale również ekonomicznych... z tego powodu wynikają nieporozumienia. To oczywiście ujęcie bardzo ogólne. Mnie zaś interesuje dramat pojedynczego człowieka. Każdy z nas, aktorów mówi w tym spektaklu o sobie, o problemach, które są blisko nas. To jest to, co w tym spektaklu próbuję uchwycić, w ruchu..." Józef Markocki

Niezdefiniowany
Wieża Babel
Boisko między ul. Długi Targ a Ogarną
"...each man builds for their own use a never ending Babel tower..." Józef Markocki The scenario of this performance was conceived after the events at World Trade Center and is a sum of my personal meditations, impressions, and questions that are born especially in moments like those. The performance is a metamorphosis of a contemporary man who is ensnared in the race of our civilization and suspended in the eternal dilemma between striving towards the dream ideal and his own imperfection.
czwartek, Lipiec 17, 2008 - 23:00